Pasowanie na Przedszkolaka 2015

pasowanie 3
Uroczystość „Pasowania na Przedszkolaka” odbyła się 21.10.2015r. Rozpoczęła się powitaniem wszystkich gości: Pana Burmistrza Tomasz Szydło, Pana Dyrektora Marka Kwiecińskiego, Pani Dyrektor Beaty Fideckiej, wszystkich rodziców, dziadków oraz naszych małych artystów.

Pan Burmistrz i Pan Dyrektor przy pomocy wielkich ołówków uroczyście pasowali maluchy i dzieci nowo przybyłe do przedszkola. Dzieci w zamian za pasowanie wręczyły gościom prezenty.

Część artystyczną rozpoczęła grupa „Kangurków”. Maluchy zaśpiewały piosenkę pt.
„Całuski” oraz wyrecytowały wiersz  „My jesteśmy przedszkolacy”. Następnie do maluchów dołączyła grupa „Tygrysków” i wspólnie zaśpiewali piosenkę w Języku Angielskim pt. ” Mouth, nose, knees, toes”. Średniaki pozostały na scenie i zaprezentowały piosenkę „Przedszkole moim drugim domem jest” oraz wyrecytowały wiersz pt. „Wszystko robię sam”. Tygryski zaprezentowały również choreografię do popularnej zumby. Przyszła też pora na najstarszych przedszkolaków z grupy Puchatków, które pięknie zarecytowały wiersz o naszym przedszkolu pt.  „Puchatkowa kraina” i zaśpiewały piosenkę  „Do przedszkola”. Na koniec starszaki zaprezentowały piosenkę w Języku Angielskim  „This is my”.

Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały dużo, dużo, dużo braw oraz słodką niespodziankę. Niektórym rodzicom i dziadkom zakręciła się łezka w oku, na wszystkich twarzach utrzymywał się uśmiech.

Urodziny sierpień / wrzesień 2015

(tapeciarnia.pl)231460_swieczki_kolorowe_urodzinyZdrowia, szczęścia i słodyczy całe Przedszkole życzy dzieciom urodzonym w miesiącach: sierpniu i wrzesniu! Po raz kolejny świętowaliśmy wspólnie urodziny naszych przedszkolaków. Była zabawa, życzenia, „100 lat”, prezenty oraz słodki poczęstunek- wszystko to, co dzieci lubią najbardziej!

Koncert „Żabka i żuczek”

pixabella_Green_Valentine_Frog_with_pink_hearts30.09.2015r. odbył się koncert pt. „Żabka i żuczek”. Koncert rozpoczął się o godzinie 9.00, uczestniczyły w nim wszystkie grupy. Motywem przewodnim była integracja osób pełnosprawnych z niepełnosprawnymi. W osoby te wcieliły się zwierzęta: żabka była wesoła i lubiana, natomiast żuczek był smutny ponieważ nie posiadał jednej nóżki. Żuczek bał się odrzucenia przez innych. Mimo jego obaw na drodze spotkał żabkę, która zaakceptowała go takim jaki jest.

Koncert miał za zadanie wzbudzić akceptację dzieci w stosunku do osób chorych i niepełnosprawnych. Panowie przedstawili ten problem w przystępny dla dzieci sposób używając rytmicznych piosenek, inscenizacji i ciekawych instrumentów muzycznych.
zuk (1)zuk (1)zuk (1)zuk (1)