W gabinecie weterynaryjnym

k,NjI5NTcyMjQsNDUzMjcwOTM=,f,9og3W listopadzie „Kangurki” wybrały się do gabinetu weterynaryjnego. Zapoznały się z pracą weterynarza, który opowiedział ciekawostki na temat życia zwierząt domowych oraz dał wskazówki,jak należy właściwie opiekować się zwierzętami. Przedszkolaki obejrzały specjalistyczny sprzęt niezbędny do pomocy chorym zwierzętom. Dzieci zadawały pytania dotyczące leczenia zwierząt, na które lekarz chętnie odpowiadał. Zobaczyły także zwierzęta przebywające w lecznicy. Największym zainteresowaniem cieszyła się kotka Zdzisława.

Dzieci były zachwycone spotkaniem z weterynarzem, od którego dostały upominek w postaci kolorowanki ze zwierzętami.

Mikołajki 2015

images_(43)04.12.2015 r. zawitał do przedszkola Święty Mikołaj w towarzystwie pięknej śnieżynki. Przygotowania do tego wydarzenia trwały już dość długo. Przedszkolaki bardzo starały się, aby nie dostac rózgi :). Dzieci z niecierpliwością oczekiwały gości. Każda grupa w podziękowaniu za przybycie odśpiewała piosenki i wyrecytowała wiersze. „Mikołaj” był zachwycony zdolnościami muzycznymi dzieci i wręczył wszystkim przedszkolakom wspaniałe prezenty. Jaka szkoda, że „Mikołaj” nie został z nami na dłużej, ale czekał go bardzo pracowity dzień.

szlaczek_prezenty

Urodziny listopad 2015

mickey-mouse-birthday2

Sto lat! Sto lat! – wujek krzyczy,
ciocia wręcza kosz słodyczy,
dziadek w nowej swej koszuli,
babcia Cię do siebie tuli!
Mama torcik dekoruje,
tato wszystko to filmuje…
Skąd to całe zamieszanie?
Urodzinki masz, Kochanie

Pod koniec listopada tradycyjne odbyły się „urodziny przedszkolaka”. Wspólne zabawy jak zwykle dostarczyły przedszkolakom dużo radości. Nie mogło zabraknąć również „tortu”, życzeń, prezentów i słodkiego poczęstunku.

Konkurs recytatorsko – plastyczny „Pluszowy miś”

misiek 1„Czy wy wiecie co jest dziś? Urodziny ma nasz miś…” Tak, tak, dzień 26 listopada na długo zapadnie w pamięć wszystkim miłośnikom naszych małych pluszowych przyjaciół. Tego dnia w naszym przedszkolu odbyła się pewna uroczystość. Bohaterem tego dnia był KAŻDY miś !!! „I ten duży i ten mały…, ten tchórzliwy i ten śmiały… W kamizelce, w kapeluszu, z parą wielce śmiesznych uszu…” Wszystkie przedszkolaki zabrały ze sobą do przedszkola pluszowego ulubieńca i razem z nimi poznawali inne znane misie – te z bajek i te, które możemy spotkać w zoo lub na egzotycznej wycieczce.

misie7misie7

Tak więc były zagadki, tańce, wspólne śpiewanie piosenek po polsku i po angielsku. Jednak to nie wszystko. Niemalże przez cały listopad chętne dzieci wraz z rodzicami przygotowywały  w swoich domach niezwykłe i bardzo pomysłowo wykonane misiaczki. A dlaczego? Ponieważ został ogłoszony konkurs plastyczny i w dniu urodzin naszego misia został on rozstrzygnięty. A jeśli mowa o konkursach to właśnie jednym z najważniejszych wydarzeń był konkurs recytatorski pt. „Pluszowy miś”. Dzieci, które brały w nim udział zaprezentowały wesołe wierszyki i otrzymały wielkie brawa, a nasze jury wyłoniło zwycięzców. Radości nie było końca. Wszyscy świetnie się bawili 🙂

Andrzejki 2015

max256x256trhalloween_kepdisz4d09c25 listopada odbyła się „Zabawa Andrzejkowa”. Impreza rozpoczęła się od wspólnych tańców prowadzonych przez Panią Beatę Mojsym. Gdy już wszyscy wprawili się w dobry nastrój chętnie uczestniczyli we wszelkich zabawach ruchowych. Zgodnie z tradycją nie zabrakło różnorodnych wróżb np. „Kim zostanę w przyszłości ? ” lub ” Kto będzie moim najlepszym przyjacielem?”. Jednak najwiekszą atrakcją było lanie wosku i odgadywanie znaczenia wróżby. A_wosk_klucz.

Wszyscy świetnie się bawili w rytm skocznej muzyki i układów tanecznych. Po powrocie do sal każdy był zmęczony i bardzo szczęśliwy. Ostatki można uznać za udaną imprezę, która wywołała wiele uśmiechów i poruszyła wszystkich do wspólnej zabawy.

Konkurs recytatorski w Przedszkolu nr 4 „Mój Przyjaciel Miś”

BTgKAdKGc

W dniu 24 listopada  z okazji obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia w Przedszkolu nr 4 odbył się międzyprzedszkolny konkurs recytatorski pod hasłem „Mój Przyjaciel Miś”.
W konkursie wzięło udział bardzo dużo dzieci ze wszystkich świdnickich przedszkoli,
a przedstawicielami naszego przedszkola byli:

– Kamila Łukasiewicz z grupy Kangurki

– Bartłomiej Flis z grupy Tygryski

– Aleksandra Kowalska z grupy Puchatki.

Wszystkie dzieci pięknie reprezentowały nasze przedszkole. Były wspaniale przygotowane i mimo tremy świetnie poradziły sobie na scenie. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz drobne upominki i słodycze.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!