Koncert „Zmagania przedszkolaka”

koncert 2

22.10.2014 odbył się w naszym przedszkolu koncert pt. „Zmagania przedszkolaka”. Przedstawienie rozpoczęło trzech włóczykijów, którzy „Przez przypadek” zawitali do naszego miasta. Koncert dotyczył przebiegu dnia w przedszkolu. Przedszkolaki w zabawny sposób przedstawiały i śpiewały o czynnościach i obowiązkach, które na co dzień wykonują w przedszkolu: mycie rąk, wychodzenie na spacer, odpoczynek. Z wielką radością dziękowały Panią za opiekę podczas spacerów, wycieczek i zajęć przedszkolnych. Wyśpiewywały, wyklaskiwały, wytupywały rytmy przy czym świetnie się bawiły. Radosny koncert zostanie w pamięci maluchów na bardzo długi czas. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wydarzenia.

Urodziny przedszkolaka wrzesień 2014

Baby elephant birthday

30.09.2014 odbyły się „urodziny przedszkolaka”. Solenizantami zostały dzieci urodzone w miesiącach: sierpień i wrzesień. Dobra atmosferę zapewniły różne skoczne zabawy takie jak „Micziganka”, „Jeśli jesteś wesoły?”, „Jestem muzykantem”. Solenizanci nie mogli już doczekać się zdmuchiwania „racy” i kolorowych świecących prezentów przypominających jeże. Po odśpiewaniu „Sto lat” i złożeniu życzeń wszystkie dzieci zostały poczęstowane cukierkami. Przedszkolaki długo nie zapomną tego wydarzenia.

Spektakl „Tajemnice niezwykłego miasta”

spektakl23.09.2014 grupy Tygrysków i Puchatków wybrały się na spektakl „Tajemnice niezwykłego miasta” do Kina „Lot”. Bohaterowie spektaklu wcieliły się w postacie zabawek. Zabawki wędrując przez miasto w poszukiwaniu chłopca po raz pierwszy spotykają się z ruchliwymi i spektakl 2hałaśliwymi ulicami. Powietrze jest
aż ciężkie od smogu i spalin, a wszędzie zalegają góry śmieci, czy to w parku czy na chodnikach.

Mali wędrowcy próbują odnaleźć spektakl 1Olka, który pierwszy raz udał się do szkoły. Po drodze dowiadują się  jak segregować śmieci i właściwie zachować się w parku i na ulicy, by okolica, w której przyszło im żyć była przyjazna, czysta i zachęcająca do spędzania czasu na świeżym powietrzu.
Na szczęście nasi bohaterowie mogli liczyć na drogich widzów i niejeden raz poprosili dzieci o pomoc, aby przyswoić sobie nowo poznane zasady właściwego zachowania.
Spektakl miał formę wesołej, wspólnej zabawy z dziecięcą publicznością. Były konkursy, piosenki, barwne kostiumy oraz… oczywiście, mnóstwo śmiechu.
Dzięki tej propozycji tak ważne tematy jak segregacja odpadów, zanieczyszczenie powietrza, czy też problem hałasu zostały w łatwy i przystępny sposób przekazane nawet najmłodszym widzom.