Mikołajki 2016

images (1)

Przedszkolaki z uśmiechniętymi buziami wkraczały z ciekawością na korytarz przedszkolny. Wszystkie grupy zaprezentowały się przed Świętym Mikołajem i jego uroczymi pomocnikami. Rytmiczne piosenki z układami ruchowymi bardzo podobały się przybyłym gościom. Grupa wokalna zaprezentowała piosenkę o reniferach w języku angielskim. Następnie Mikołaj rozdał dzieciom długo oczekiwane prezenty.

Cała Polska Czyta Dzieciom

BluTrainAby przeczytać nam wiersz  J. Tuwima „Lokomotywa” w przedszkolu pojawił się Pan maszynista i Pan konduktor. Najpierw opowiedzieli o swojej pracy, pokazali jak i czym kasuje się bilety, następnie przystąpili do odczytania  tegoż śmiesznego wiersza. Na koniec pobawili się z dzieciakami przy piosence „Jedzie pociąg z daleka”. Wszyscy świetnie się bawili. Dziękujemy za wizytę.

BluTrain

Dzień Pluszowego Misia

dzien pluszowego misiaMały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku. Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, dla Was był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary.

Dlatego też przedszkolaki uczciły Dzien Pluszowego Misia różnymi zabawami, piosenkami o misiu i konkursem wiedzy o prawdziwych niedźwiedziach 🙂

Urodziny listopad

40911481

Zdrowia, szczęścia i słodyczy całe Przedszkole życzy dzieciom urodzonym w listopadzie. Poraz kolejny świętowaliśmy wspólnie urodziny naszych przedszkolaków. W świętowaniu pomogły nam „misie” te pluszowe i nie tylko :). Była zabawa, życzenia, „100 lat”, prezenty oraz słodki poczęstunek- wszystko to, co dzieci lubią najbardziej!

Konkurs ‚Mój Przyjaciel Miś”

8Nasze przedszkolaki brały udział w konkursie organizowanym przez Przedszkole nr. 4 w Świdniku. W kategorii dzieci młodszych Kacper Piwoński zdobył III miejsce w konkursie recytatorskim,, natomiast Barbara Kocot III miejsce w konkursie plastycznym. W kategorii dzieci starszych Eliza Kowalczyk zdobyła II miejsce w konkursie plastycznym. Nagrody za udział w konkursie plastycznym otrzymały również: Nadia Dudzińska i Lena Pietrzak – Studzińska, a w konkursie recytatorskim Klara Liszka. Gratulujemy !!!

Andrzejki 2016

andrzejkiPrzedszkolacy świętowali magiczny dzień Andrzejek. Sporo było wróżb, zagadek i radosnych zabaw. Nie mogło zabraknąć wróżenia za pomocą wosku, butów czy przekłuwania serduszek z imionami. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy dźwiękach wesołej muzyki. Wszyscy wspaniale się bawili!

Koncert

muzyka

Koncert poświęcony był bajkom Ezopa. Dzieci wcielały się w role muzyków i grały na różnych ciekawych instrumentach. Piosenki szybko wpadały w ucho i bardzo podobały się przedszkolakom. Było niezwykle zabawnie.

Urodziny październik

kaczuszka

kaczuszka

Tym razem świętowaliśmy urodziny dzieci, które obchodzą swoje święto w październiku. Dzieciom towarzyszył łabędź oraz kaczuszki, ochoczo zachęcające do wspólnej zabawy. Jak zawsze, nie zabrakło wesołego „Sto lat”, życzeń dla Jubilatów oraz upominków.

Koncert etniczny

2502_206_2

 

Dzieci wysłuchały bardzo ciekawego koncertu podczas którego mogły poznać brzmienie różnych instrumentów etnicznych. Sprawiło to przedszkolakom dużo radości i mnustwo wyśmienitej zabawy.

Pasowanie na Przedszkolaka

pasowanieW naszym przedszkolu odbyła się bardzo ważna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. Wszystkie grupy przedstawiły zaproszonym gościom wspaniale przygotowaną część artystyczną. Dzieci uczęszczające na kółko wokalne zaprezentowały swoje niezwykłe umiejętności. „Błękitki” – przedszkolny zespół taneczny – wystąpił z czarującym tańcem. Pan Dyrektor za pomocą magicznego ołówka dokonał pasowania przedszkolaków. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy i upominki. Uroczystość dostarczyła wszystkim wiele radości, jak również momentów pełnych wzruszeń. Serdecznie dziękujemy gościom za przybycie – Dyrekcji przedszkola, Panu Naczelnikowi Wydziału Oświaty oraz Rodzicom naszych przedszkolaków.