Bal karnawałowy 2015

bal 213.01.2015 odbył się „Bal karnawałowy” w naszym przedszkolu. Dzieci długo i z niecierpliwością czekały na to wydarzenie. Przedszkolaki były przygotowane na ten dzień przebierając się w bajkowe stroje wróżek, księżniczek, czarownic, zwierzątek, bohaterów kina akcji, piratów itp. No i w końcu bal rozpoczął się można było zaprezentować innym swoje przebranie, fryzurę i umiejętności tańca. balPan Adam (tak ten Pan, który zawsze przygotowuje dla nas wspaniałe koncerty) wraz z pomocnikiem świetnie prowadzili całą zabawę. Dużo radości sprawiały dzieciom tańce w kółeczku, pociągu, klaskanie, skakanie jednym słowem „szaleństwo na parkiecie”. Po dwugodzinnej zabawie wszyscy z radością i uśmiechem na twarzy wrócili do swoich sal. Jeszcze długo dzieci będą wspominać to wydarzenie.

Spotkanie świąteczne

DSC_0897bombki 2DSC_090219.12.2014 r. odbyło się spotkanie świąteczne w naszym przedszkolu. Przybyłe dzieci zaśpiewały dla rodziców kolędy, których uczyły się przez cały grudzień na rytmice i zajęciach przedszkolnych. Pan Sławomir Iwanicki (rytmika) grał melodie kolęd na harmonii. Po wspólnym kolędowaniu rodzice wraz z dziećmi zabrali się do tworzenia ozdób choinkowych. W tym roku wykonywane były bombki styropianowe ozdabiane cekinami i koralikami. Dziękujemy wszystkim za przybycie. 🙂

Odwiedziny żołnierza AK

flaga18.12.2014 roku nasze przedszkole odwiedził żołnierz AK Jan Duda. Żołnierz opowiadał dzieciom o trudach wojny, pokazywał różne akcesoria, których używano podczas walk oraz ordery i odznaczenia. Ak bez tekstu_webDzieci, a szczególnie chłopcy zachwyceni byli spotkaniem z „prawdziwym” żołnierzem, zadawały wiele pytań i uważnie słuchały historii. Przedszkolaki przygotowały się na ten szczególny dzień i pięknie wyrecytowały wiersz pt. „Katechizm polskiego dziecka”. Spotkanie to mogło dojść do skutku dzięki współpracy przedszkola z Panią Ewą Szalecką – Gronek. Miłą niespodzianką było wspólne kolędowanie z przybyłymi gośćmi. Dziękujemy za lekcję historii.