Dzień Mamy i Taty

60138W miesiącu maju i czerwcu we wszystkich grupach odbyły się uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci skrupulatnie przygotowały się do tego wydarzenia. Chętnie uczyły się piosenek i wierszy oraz uczestniczyły w próbach. Rodzice byli bardzo dumni ze swoich pociech i nie ukrywali wzruszenia. Przedszkolaki przygotowały również własnoręcznie wykonane upominki, które na pewno zajmują najważniejsze miejsca na półkach lub ścianach w ich domach.

mama
Mama jest jak słońce,
które grzejąc w dni gorące
sprawia, że ożywa wszystko,
tak jak mama gdy jest blisko.
Tata jest jak księżyc w pełni,tata
który nawet w środku nocy
tworzy jasność w samej czerni,
gotów zawsze do pomocy.

Przegląd poezji wiosennej

konkurs re05.06.2014 odbył sie wiosenny przegląd poezji w naszym przedszkolu. W przeglądzie uczestniczyło po troje dzieci z każdej grupy. Przedszkolaki wspólnie z rodzicami wybrały i nauczyły się wierszy o tematyce wiosennej. bajkidladzieciWszystkie dzieci z zaciekawieniem słuchały swoich kolegów i koleżanek i chętnie brały udział we wspólnych zabawach.  Każdy laureat otrzymał nagrodę i dyplom za udział w przeglądzie. Cieszymy się, że dzieci tak chętnie recytują wiersze i dziękujemy rodzicom za współpracę.

„Urodziny przedszkolaka” maj

ciastkoDnia 01.06.2014 r odbyły się „urodziny przedszkolaka”. Solenizantami były dzieci urodzone w miesiącu maju. Wspólne zabawy jak zwykle dostarczyły przedszkolakom dużo radości. Nie mogło zabraknąć również „tortu”, życzeń, prezentów i słodkiego poczęstunku na koniec imprezy.

dzienW tym roku przygotowaliśmy szczególną niespodziankę dla dzieci  a było nią przedstawienie pt „Brzydkie kaczątko” w wykonaniu rodziców i rodzeństwa naszych przedszkolaków ! W to wyjątkowe przedsięwzięcie zaangażowali się członkowie rodzin dzieci z grupy „Tygryski” : Amelii  Fornal, Grzesia Filusa, Gabrysi Kurkiewicz oraz z grupy „Puchatki” : Nikoli Solarskiej, Pawła Asyngiera i Julii Czyrzewskiej

Zabawa w teatr bardzo spodobała się naszym debiutantom, którzy świetnie czuli się na przedszkolnej scenie. Dla dzieci była to także dobra zabawa bowiem rzadko mogą podziwiać takie przedstawienia w wykonaniu jakże wyjątkowych aktorów.

DSC_0509DSC_0481DSC_0461

Zielone Dni Świdnika

28 maja grupa Tygrysków uczestniczyła w Dniach Zielonych Świdnika, które odbyły sie zielono-mi-konkurs-plastycznyw Muszli Koncertowej Miejskiego Centrum usług Socjalnych. Tygryski skrupulatnie przygotowały się do tej uroczystości. Każdy z nich miał na głowie opaskę przedstawiającą uszy spaniela. Dzieci wykonały również transparent z hasłem „Zagraj w zielone, trzymaj przyrody stronę” oraz zgromadziły żywność dla zwierząt. Karma została przekazana dla schroniska w Krzesimowie. Przedszkolaki dowiedziały się również, że należy sprzątać po swoich pupilach i dbać o tereny zielone, aby nasze miasto wyglądało schludnie.

Koncert „Trzy słowa”

bum bum27 maja odbył się już trzeci koncert w naszym przedszkolu. Tym razem koncert dotyczył „trzech słów”, tak ważnych, magicznych, które powinny znać wszystkie przedszkolaki.

„Trzy słowa przy sobie noszę: przepraszam, dziękuję, proszę”

trzy

Dzieci wspaniale bawiły się podczas tańczenia układów i nauki piosenek dotyczących „magicznych słów”. Dużą atrakcją była gra na bębnach i bum bum rurkach. Przedszkolaki napewno zapamiętały, że jak najcześciej należy używać słów: proszę, przepraszam i dziękuję.

Odwiedziny policjantów

kia_ceed_policja_123.05.2014 r. nasze przedszkole odwiedzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku. Spotkanie odbyło się na dworze dzięki czemu dzieci mogły dokładnie obejrzeć radiowóz. Chyba cała okolica słyszała jak ucieszone przedszkolaki trąbiły klaksonem, a Pani policjantka włączała syrenę policyjną. Dużo frajdy było podczas przebierania się w policyjne kamizelki odblaskowe oraz oglądania akcesoriów potrzebnych w pracy każdemu policjantowi np: kajdanek, lizaka policyjnego, nabojów.  Aż szkoda było się żegnać kiedy policjanci musieli wracać na służbę. Obiecali jednak, że następnym razem przyjadą do nas z psem policyjnym :).

DSC_0867DSC_0839DSC_0815