Mikołajki 2016

images (1)

Przedszkolaki z uśmiechniętymi buziami wkraczały z ciekawością na korytarz przedszkolny. Wszystkie grupy zaprezentowały się przed Świętym Mikołajem i jego uroczymi pomocnikami. Rytmiczne piosenki z układami ruchowymi bardzo podobały się przybyłym gościom. Grupa wokalna zaprezentowała piosenkę o reniferach w języku angielskim. Następnie Mikołaj rozdał dzieciom długo oczekiwane prezenty.

Cała Polska Czyta Dzieciom

BluTrainAby przeczytać nam wiersz  J. Tuwima „Lokomotywa” w przedszkolu pojawił się Pan maszynista i Pan konduktor. Najpierw opowiedzieli o swojej pracy, pokazali jak i czym kasuje się bilety, następnie przystąpili do odczytania  tegoż śmiesznego wiersza. Na koniec pobawili się z dzieciakami przy piosence „Jedzie pociąg z daleka”. Wszyscy świetnie się bawili. Dziękujemy za wizytę.

BluTrain

Dzień Pluszowego Misia

dzien pluszowego misiaMały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku. Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, dla Was był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary.

Dlatego też przedszkolaki uczciły Dzien Pluszowego Misia różnymi zabawami, piosenkami o misiu i konkursem wiedzy o prawdziwych niedźwiedziach 🙂