Zwierzęta egzotyczne

jaszczurkaDnia 20.05.2014 roku w naszym przedszkolu odbył sie pokaz zwierząt egzotycznych, które są pod opieką fundacji Epicrates. Fundacja ta mieści sie w lubelskim schronisku dla porzuconych, bezdomnych zwierząt. Mieliśmy okazję zobaczyć i dotknąć żółwie, węże, legwany oraz wysłuchać lekcji edukacyjnej na temat opieki i pielęgnacji tych zwierząt. Złożyliśmy również datki, które będą przeznaczone na ich pożywienie i utrzymanie.

134464~1canstock19466692

„Puchatkowe czytanie”

czytanie

Już po raz trzeci w naszym Przedszkolu odbyła się akcja pt „Puchatkowe czytanie”. W tym roku specjalnymi gośćmi był Pan Dyrektor Marek Kwieciński,Pani Bożena Milanowska- szkolna bibliotekarka oraz Pani Agata Woźnica-mama Amelki  z grupy „Tygryski”. Dzieci wysłuchały wierszy Juliana Tuwima po których wybrały się w podróż wesołym pociągiem, który prowadził Pan Dyrektor. Z wielkim smakiem próbowały czekolady, po tym jak wysłuchały ciekawego opowiadania o tym jak powstaje ten ulubiony przez wszystkich przysmak. Wiele radości sprawił też taniec „krakowiak” w wykonaniu przedszkolaków i mamy Amelki, która specjalnie na tą okazję, przyszła ubrana w tradycyjny strój krakowski i czytała nam Legendę o Smoku Wawelskim. Dodatkiem do tegorocznego „czytania” była wycieczka do księgarni oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdniku. Każdy „Tygrysek” bez wątpienia odróżnia teraz księgarnie od biblioteki zarazem wie gdzie można kupić a gdzie wypożyczyć ciekawą książkę!

DSC_0595DSC_0607DSC_0591

„Urodziny przedszkolaka” kwiecień

prezentZdrowia, szczęścia i słodyczy całe Przedszkole życzy dzieciom urodzonym w miesiącu: kwietniu! Po raz kolejny świętowaliśmy wspólnie urodziny naszych przedszkolaków. Była zabawa, życzenia, „100 lat”, prezenty oraz słodki poczęstunek- wszystko to, co dzieci lubią najbardziej!

Przedstawienie „Brzydkie kaczątko”

brzydkie_kaczatko29-30 kwietnia 2014r. w Kinie Lot odbył się XI Przegląd Spektakli Profilaktycznych „ŻYĆ PEŁNIĄ” organizowany przez Miejskie Centrum Profilaktyki. W przeglądzie wzięły udział grupy teatralne z różnych placówek oświatowych naszego miasta, w tym: z naszego Przedszkola. Mali aktorzy z teatralnego kółka „Puchatkowy teatrzyk” zaprezentowali się w przedstawieniu pt „Brzydkie kaczątko”. Mimo, iż był to nasz debiut w tego typu przedsięwzięciu, nasza grupa teatralna spisała się na medal J . W roli Brzydkiego kaczątka wystąpiła Nikola S., w roli Mamy kaczątek- Amelka F., w rolach zwierzątek z wiejskiego podwórka: Grześ F. i Karol S., zaś w  podwójnych rolach kaczątek i łabędzi podziwiać mogliśmy: Gabrysie K., Judytę T., Julkę K., Gabrysię Kr., Zosię O., Oliwkę Ś.  Przedstawieniu towarzyszyła dobra zabawa i mnóstwo chęci oraz  radości z możliwości zaprezentowania się przed tak szeroką publicznością!

DSC_0247DSC_0265DSC_0275