„Urodziny przedszkolaka” Marzec

urodziny marzecDnia 24.03.2014 r odbyły się „urodziny przedszkolaka”. Solenizantami były dzieci urodzone w miesiącu marcu. Wspólne zabawy jak zwykle dostarczyły przedszkolakom dużo radości. Nie mogło zabraknąć również „tortu”, życzeń, prezentów i słodkiego poczęstunku na koniec imprezy.

Czekamy już na kolejne urodziny, które odbędą się pod koniec kwietnia :).

„Międzypokoleniowe czytanie” u Puchatków

DSC_0011ksiazkaNa początku marca, w ramach akcji „Międzypokoleniowe czytanie” grupę IV „Puchatki” odwiedziły starsze koleżanki z Zespołu Szkół nr 1 im. C.K. Norwida. Spotkanie było bardzo ciekawe – koleżanki przeczytały nam wiele wierszy Juliana Tuwima, jak na przykład  „Słoń Trąbalski”,  „Abecadło” i „Okulary” . Najbardziej cieszyliśmy się jednak, gdy usłyszeliśmy „Lokomotywę”, bo to przecież nasz ulubiony wiersz! No i z „Rzepki” oczywiście, bo jak wiadomo jakiś czas temu przedstawiliśmy ją naszym Babuniom i Dziadziuniom  🙂 Na koniec pokolorowaliśmy tytułową lokomotywę oraz otrzymaliśmy niespodzianki – słodkie upominki i piękną książkę z wierszami, którą czytamy często z naszą panią :).

„Pierwszy Dzień Wiosny”

pani wiosna21 marca obchodziliśmy „Pierwszy Dzień Wiosny” w naszym przedszkolu. Tematem przewodnim był kolor zielony. Aby powitać wiosnę dzieci wystroiły się w zielone ubrania. Panie przygotowały wiele zabaw dotyczących wiosny i koloru zielonego. Zgromadziliśmy się więc na korytarzu przedszkolnym i przechodząc przez „magiczny tunel” znaleźliśmy się w zielonej krainie. Wspólnie odśpiewaliśmy  piosenki „Ogórek” i „Maszeruje wiosna”, pobawiliśmy się w  pociąg i wymienialiśmy zielone rzeczy, zwierzęta i rośliny  . Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w wyścigach żab, bocianów i pająków. Naszczęście pogoda dopisała i wyszliśmy na dwór, aby namalować na chodnikach kwiaty dla „Pani Wiosny” i pobawić się bańkami mydlanymi. Miło wspominamy ten szalony, pełen zabawy i uśmiechu dzień.

Pomagamy psom ze schroniska

piesekPrzez cały miesiąc luty i połowę marca dzieci z naszego przedszkola przynosiły karmę dla psów ze schroniska w Krzesimowie. Podczas ferii przedszkolaki przygotowały miejsce przeznaczone do zbiórki karmy i odpowiedni wystrój. Niedługo karma zostanie przekazana dla potrzebujących zwierząt.

DSC_0640DSC_0643DSC_0641