Spektakl kukiełkowy pt. „Jaś i Małgosia

f_w_36313_317e607 stycznia 2016r. odbył się teatrzyk kukielkowy pt.” Jaś i Małgosia „. Przedstawienie było zrealizowane zgodnie z treścią bajki według braci Grimm. Aktorzy dodali kilka elementów z innych znanych dzieciom bajek. Bajka została zakończona morałem. Pouczała dzieci jak ważna jest aktywność fizyczna i zdrowy styl życia. Aktorzy zostali nagrodzeni brawami.

Szkolne „Jasełka”

szopka-15 stycznia, korzystając ze szkolnego zaproszenia, przedszkolaki obejrzały „Jasełka” w wykonaniu klas 1a i 1d. Pierwszoklasiści pięknie przedstawili całą historię narodzin Chrystusa. Inscenizacja przeplatana była pięknie wykonanymi kolędami, które przypomniały widzom przeżywany niedawno bożonarodzeniowy klimat. Publiczność świetnie się bawiła, włączając się we wspólne kolędowanie. Bardzo dziękujemy pani Justynie za zaproszenie i gratulujemy wspaniałego przygotowania uczniów do występu oraz wykonania pięknych dekoracji i strojów!

Spotkanie świąteczne

6

22 grudnia odbyło się spotkanie świąteczne z rodzicami naszych przedszkolaków. Na początek najstarsze grupy zaprezentowały przedstawienie pt. „Szukamy choinki”. Do przedstawienia przygotowała dzieci Pani Ewelina Radkowiak.

Później wszystkie dzieci zaśpiewały „Świeć, gwiazdeczko” oraz „Przybieżeli do Betlejem”, wprowadzając wszystkich w niezwykle świąteczny nastrój. Po występie wszyscy wspólnie wykonywali ozdoby świąteczne przy nastrojowym brzmieniu kolęd. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Bardzo dziękujemy rodzicom za tak liczne przybycie i życzymy wszystkim wesołych świąt!

Koncert „Wspólne kolędowanie”

koledowanie15 grudnia w naszym przedszkolu odbył się koncert pt.,,Wspólne kolędowanie „.Kolejne wydarzenie w tym miesiącu. Aby przybliżyć magię nadchodzących świąt śpiewaliśmy wspólnie kolędy takie jak:,, Cicha noc”, ,, Lulaj, że Jezuniu „, ,, Wśród nocnej ciszy „, ,, Dzisiaj w Betlejem „.

Cała Polska czyta dzieciom – Mikołaj też !!!!!!!!

image003

Czytanie rozwija język, pamięć, wyobraźnię. Buduje więź między rodzicem i dzieckiem, wspiera jego rozwój psychiczny. Uczy także myślenia, rozbudza zainteresowania, wpływa na koncentrację.
Dlatego też w naszym przedszkolu przynajmniej raz na miesiąc odwiedzi nas „ciekawy gość” i przeczyta wybrana przez siebie historię, bajkę, wiersz, opowiadanie itp.

titoune_noel_plumeI w związku z tym w grudniu tym wspaniałym gościem okazał się Św. Mikołaj. Przyszedł do nas już drugi raz w piątek, 11 grudnia, opowiedział o swojej pracy, której w okresie przedświątecznym ma całkiem sporo. Mikołaj w nagrodę za grzeczne zachowanie przeczytał niezwykle ciekawą opowieść o Świętym Mikołaju i jego pomocnikach. Dzieci z wielkim skupieniem i zainteresowaniem słuchały słów Mikołaja. Chcąc odwdzięczyć się Mikołajowi za odwiedziny, wręczyły własnoręcznie zrobioną przepiękną choinkę, czym wywołały szczery uśmiech na jego twarzy. Mikołaju, dziękujemy za przybycie i czekamy na Ciebie za rok!