Teatrzyk pt. „Calineczka

calineczkaA było to tak:

Calineczka wyrosła z ziarenka, które dostała jej mama od czarownicy ponieważ nie mogła sama mieć dzieci. Pewnego dnia Calineczkę porwała ropucha. Ropucha chciała aby Calineczka została żoną jej syna. Umieściła Calineczkę na płatku lili tak, że nie mogła się wydostać na ląd.calineczka 2 Po pewnym czasie rybki pomogły jej się uwolnić, ale zanim dopłynęła do brzegu porwał ją żuk i zabrał do swojego królestwa. Nie spodobała się ona znajomym żuka i została przez niego wygoniona. Po pewnym czasie trafiła do myszki, u której było jej dobrze ale myszka chciała ją zeswatać z kretem. Calineczka mieszkając u myszki spotkała chorą jaskółkę której pomagała po kryjomu. Gdy jaskółka wyzdrowiała pomogła Calineczce uciec i uniknąć ślubu z kretem. Poleciała na grzbiecie jaskółki do ciepłych krajów gdzie była szczęśliwa z przyjaciółmi. następnie została królową kwiatów po ślubie z królem kwiatów. Żyli długo i szczęśliwie.

Przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały przedstawienie. Dziękujemy za odwiedziny :).

Urodziny marzec

urodziny_3_aNa początku kwietnia odbyły się „urodziny przedszkolaka”. Solenizantami zostały dzieci urodzone w marcu. Dobra atmosferę zapewniły różne skoczne zabawy takie jak „Micziganka”, „Jeśli jesteś wesoły?”, „Taniec przytulaniec”. Solenizanci nie mogli już doczekać się zdmuchiwania „racy” i kolorowych  prezentów. Po odśpiewaniu „Sto lat” i złożeniu życzeń wszystkie dzieci zostały poczęstowane cukierkami. Przedszkolaki długo nie zapomną tego wydarzenia.

Kiermasz Wielkanocny

DSC_0307DSC_0306DSC_0304Na kiermasz dzieci pod okiem Pań przygotowały piękne stroiki, jajka i inne ozdoby. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem i w wielu domach stanowiły ozdobę świątecznego stołu.

DSC_0311DSC_0313DSC_0312

Koncert „Akademia Pana Kleksa”

akademiaNa wyspach Bergamutach podobno jest kot w butach… Czyżby? My oczywiście znamy odpowiedź. A dzięki komu? W marcu odwiedził nas Pan Adam oraz Pan Sasza – dwaj muzycy. Przygotowali dla nas niezapomnianą przygodę muzyczną, dzięki której poznaliśmy wiele wesołych piosenek z Akademii Pana Kleksa. „Witajcie w naszej bajce” był pierwszym z wysłuchanych przez nas utworów, jednak nie można zapomnieć też o takich jak: „Dzik jest dziki” czy też „Kaczka dziwaczka”. Wszystkie z tych piosenek zapadły nam w pamięci przede wszystkim dzięki świetnej aranżacji na wiele, czasem dotąd nam nieznanych instrumentów. Dzieci były bardzo aktywne i z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w spotkaniu: śpiewały, tańczyły oraz grały wspólnie z muzykami. Serdecznie dziękujemy za poprowadzenie koncertu!