Przedstawienie „Kocmołuszek”

DSC_0744DSC_0730DSC_0708

 

10.12.2014 r. nasze przedszkole odwiedził teatr lalek z Nowego Sącza. Przyjechali do nas, aby przedstawić bajkę pt. „Kocmołuszek”.

A było to tak: w odległym królestwie nikt nie dbał o czystość. Król i dworzanie nie myli się wcale, a młody królewicz był tak brudny, że nazwali go „Kocmołuszkiem”. Pewnego dnia królewicza zaczął mocno boleć ząb, odwiedziła go zła wróżka „Próchnica”. Nikt nie wiedział jak mu pomóc. W końcu w królestwie pojawiła się piękna i zawsze zadbana królewna „Śnieżka”. To ona nauczyła dworzan i rodzinę królewską jak dbać o czystość zębów, włosów i całego ciała. Królestwo odmieniło się, było pachnąco i czysto. Niestety szczęście nie trwało zbyt długo, ponieważ okazało się że do młodej królewny przyszła złowroga „Anemia”. Dziewczyna nic nie jadła oprócz ciastek, czekoladek i chipsów. Na szczęście pomogła jej „Ogrodniczka”, która przyniosła dużo warzyw i owoców oraz zachęciła królewnę do codziennego ich spożywania.

DSC_0741DSC_0728DSC_0748

Przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały przedstawienie. Śmieszne piosenki i dialogi dawały dużo radości. Mamy nadzieję, że wszystkie dzieci dowiedziały się, iż bardzo ważne dla naszego zdrowia jest mycie się i odpowiednie odżywianie. Mamy nadzieję że teatr odwiedzi nas kolejny raz na wiosnę.

Konkurs recytatorski „Mój przyjaciel miś”

recytacjaW dniu 24 listopada  z okazji obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia w Przedszkolu nr 4 odbył się międzyprzedszkolny konkurs recytatorski pod hasłem „Mój przyjaciel miś”.
W konkursie wzięło udział bardzo dużo dzieci ze wszystkich świdnickich przedszkoli,
a przedstawicielami naszego przedszkola byli:

– Amelka Persona z grupy Kangurki

– Gabrysia Kurkiewicz z grupy Tygryski

– Amelka Fornal oraz Grześ Filus z najstarszej grupy Puchatki.

Wszystkie dzieci pięknie reprezentowały nasze przedszkole. Byli wspaniale przygotowani i mimo tremy pięknie poradzili sobie na scenie otrzymując  następujące wyniki:Amelka Persona zajęła II miejsce w kategorii dzieci młodszych, natomiast Grześ Filus otrzymał nagrodę za III miejsce wśród starszych przedszkolaków ze wszystkich świdnickich przedszkoli. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz kolorowe książeczki, a wyróżnieni uczniowie zostali nagrodzeni pięknie ilustrowanymi książkami.

Gratulujemy! J

„Mikołajki”

reniferyDnia 05.12.2014 zawitał do przedszkola Święty Mikołaj. Dzieci z niecierpliwością go oczekiwały. Każda grupa w podziękowaniu za przybycie odśpiewała piosenki i wyrecytowała wiersze. „Mikołaj” był zachwycony zdolnościami muzycznymi dzieci i wręczył wszystkim przedszkolakom wspaniałe prezenty. Jaka szkoda, że „Mikołaj” nie został z nami na dłużej, ale czekał go bardzo pracowity dzień.

renifery

 

 

Urodziny listopad


prezent28.11.2014 odbyła się impreza urodzinowa dla przedszkolaków urodzonych w miesiącu listopadzie. Wszyscy wspaniale się bawili podczas wspólnych piosenek i tańców. Solenizanci pomyśleli życzenia i zdmuchnęli racę umieszczoną na „torcie ” urodzinowym. Nie zabrakło drobnych prezentów, które uszczęśliwiły naszych solenizantów. Każde dziecko zostało poczęstowane cukierkiem co dodatkowo osłodziło ten wyjątkowy dzień.

 

andrzrejki napis


28 listopada 
odbyła andrzejki_kulasię „Zabawa Andrzejkowa”. Zgodnie z tradycją nie zabrakło różnorodnych wróżb np. „kim zostanę w przyszłości ? ” lub „co dostanę na prezent od Mikołaja”. Wszyscy świetnie się bawili w rytm skocznej muzyki i wymyślonych przez Panie układów tanecznych. Dzieci chętnie brały udział w zabawach z balonami. Po powrocie do sal każdy był zmęczony i bardzo szczęśliwy. Ostatki można uznać za udaną imprezę, która wywołała wiele uśmiechów i poruszyła wszystkich do wspólnej zabawy. 

„Dzień Pluszowego Misia”


Obraz7Dnia 25 listopada nie mogło zabraknąć wielkiej zabawy „W krainie Kubusia Puchatka”. Jak co roku tego dnia swoje święto mają wszystkie pluszowe misie. W tym roku „Dzień Pluszowego Misia” obchodziły hucznie „Kangurki”, „Tygryski” i oczywiście „Puchatki” wraz ze swoimi Paniami, które przygotowały dla wszystkich dzieci mnóstwo atrakcji. Każde dziecko przyniosło swoją ulubioną pluszową zabawkę, a uroczystość rozpoczęła piosenka w języku angielskim pt. „Teddy Bear” , którą przepięknie zaśpiewały najmłodsze i najstarsze przedszkolaki. DSC_0425
Dalszą częścią imprezy był konkurs recytatorski o „Misiach”. Najpierw zaprezentowali się laureaci konkursu międzyprzedszkolnego, czyli Amelia Persona z „Kangurków” oraz Grzegorz Filus z „Puchatków”. W części konkursowej wystąpili przedstawiciele z każdej grupy wiekowej. 
Dzieci zaprezentowały wesołe misiowe wierszyki, a największe brawa zdobyły Julia Kamińska (I miejsce)- „Puchatki”, Gabrysia Kurkiewicz (II miejsce) – „Kangurki” oraz Amelia Fornal (III miejsce) – „Puchatki”. Nie obyło się bez opowieści o niedźwiedziach, które można spotkać w przyrodzie oraz zagadkach o bajkowych misiach, znanych bardzo dobrze naszym przedszolakom. Następnie grupa „Tygrysków” rewelacyjnie zaprezentowały kolejną piosenkę w języku angielskim pt. „When the Bears come marching in”. DSC_0391Na zakończenie wszystkie przedszkolaki wyrecytowały „Wyliczankę Misia”, a wychowawczynie w nagrodę poczęstowały przedszkolaki „misiami – żelkami”, bo nie mogło zabraknąć „małego co nieco”. Uwieńczeniem tak radosnej uroczystości było wręczenie przez dzieci „Medali dla swoich misiów”. 

 

 

 

 

Koncert „Afryka nie taka dzika”

nutki 2
zyrafa18.11.2014 odbył się w naszym przedszkolu koncert pt. „Afryka nie taka dzika”. Dzieci poznawały różne dzikie zwierzęta i próbowały odgadnąć ich odgłosy wygrywane na instrumentach. Głównymi instrumentami towarzyszącymi zabawie był kontrabas i trąbka.
Wiele radości sprawiały zabawy rytmiczne przy piosence „Żyrafa Fa Fa Fa Fa” z repertuaru „Miś i Margolcia”. niebieski-slon1Przedszkolaki miały okazję tworzyć swoją muzykę przy pomocy różnorodnych instrumentów muzycznych takich jak: trójkąty, grzechotki, bębenki. Wyśpiewywały, wyklaskiwały, wytupywały rytmy przy czym świetnie się bawiły. Radosny koncert zostanie w pamięci maluchów na bardzo długi czas. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wydarzenia.

Urodziny październik

urodzinkiiiDnia 31.10.2014 r odbyły się „urodziny przedszkolaka”. Solenizantami były dzieci urodzone w miesiącu październiku. Wspólne zabawy jak zwykle dostarczyły przedszkolakom dużo radości. Nie mogło zabraknąć również „tortu”, życzeń, prezentów i słodkiego poczęstunku na koniec imprezy.

Czekamy już na kolejne urodziny, które odbędą się pod koniec listopada :).