Przedstawienie „Kocmołuszek”

DSC_0744DSC_0730DSC_0708

10.12.2014 r. nasze przedszkole odwiedził teatr lalek z Nowego Sącza. Przyjechali do nas, aby przedstawić bajkę pt. „Kocmołuszek”.

A było to tak: w odległym królestwie nikt nie dbał o czystość. Król i dworzanie nie myli się wcale, a młody królewicz był tak brudny, że nazwali go „Kocmołuszkiem”. Pewnego dnia królewicza zaczął mocno boleć ząb, odwiedziła go zła wróżka „Próchnica”. Nikt nie wiedział jak mu pomóc. W końcu w królestwie pojawiła się piękna i zawsze zadbana królewna „Śnieżka”. To ona nauczyła dworzan i rodzinę królewską jak dbać o czystość zębów, włosów i całego ciała. Królestwo odmieniło się, było pachnąco i czysto. Niestety szczęście nie trwało zbyt długo, ponieważ okazało się że do młodej królewny przyszła złowroga „Anemia”. Dziewczyna nic nie jadła oprócz ciastek, czekoladek i chipsów. Na szczęście pomogła jej „Ogrodniczka”, która przyniosła dużo warzyw i owoców oraz zachęciła królewnę do codziennego ich spożywania.

DSC_0741DSC_0728DSC_0748

Przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały przedstawienie. Śmieszne piosenki i dialogi dawały dużo radości. Mamy nadzieję, że wszystkie dzieci dowiedziały się, iż bardzo ważne dla naszego zdrowia jest mycie się i odpowiednie odżywianie. Mamy nadzieję że teatr odwiedzi nas kolejny raz na wiosnę.

Konkurs recytatorski „Mój przyjaciel miś”

recytacjaW dniu 24 listopada  z okazji obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia w Przedszkolu nr 4 odbył się międzyprzedszkolny konkurs recytatorski pod hasłem „Mój przyjaciel miś”.
W konkursie wzięło udział bardzo dużo dzieci ze wszystkich świdnickich przedszkoli,
a przedstawicielami naszego przedszkola byli:

– Amelka Persona z grupy Kangurki

– Gabrysia Kurkiewicz z grupy Tygryski

– Amelka Fornal oraz Grześ Filus z najstarszej grupy Puchatki.

Wszystkie dzieci pięknie reprezentowały nasze przedszkole. Byli wspaniale przygotowani i mimo tremy pięknie poradzili sobie na scenie otrzymując  następujące wyniki:Amelka Persona zajęła II miejsce w kategorii dzieci młodszych, natomiast Grześ Filus otrzymał nagrodę za III miejsce wśród starszych przedszkolaków ze wszystkich świdnickich przedszkoli. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz kolorowe książeczki, a wyróżnieni uczniowie zostali nagrodzeni pięknie ilustrowanymi książkami.

Gratulujemy! J

„Mikołajki”

reniferyDnia 05.12.2014 zawitał do przedszkola Święty Mikołaj. Dzieci z niecierpliwością go oczekiwały. Każda grupa w podziękowaniu za przybycie odśpiewała piosenki i wyrecytowała wiersze. „Mikołaj” był zachwycony zdolnościami muzycznymi dzieci i wręczył wszystkim przedszkolakom wspaniałe prezenty. Jaka szkoda, że „Mikołaj” nie został z nami na dłużej, ale czekał go bardzo pracowity dzień.

renifery