Witamy wiosnę !!!

dzien-wiosnybaziebazieJak już wiemy pierwszy dzień wiosny przypada na 21.03. W tym roku dzień ten wypadł w sobotę dlatego też przedszkolaki powitały wiosnę już w piątek 20 marca. Tematem przewodnim tej uroczystości był kolor zielony. Aby powitać wiosnę dzieci wystroiły się w zielone ubrania. Panie przygotowały wiele zabaw dotyczących wiosny i koloru zielonego. Zgromadziliśmy się więc na korytarzu przedszkolnym i przechodząc przez „magiczny tunel” znaleźliśmy się w zielonej krainie. Wspólnie odśpiewaliśmy  piosenki „Wiosna” i „Maszeruje wiosna”, pobawiliśmy się w  „Taniec przytulaniec” i wymienialiśmy zielone rzeczy, zwierzęta i rośliny. Pogoda dopisała i wyszliśmy na dwór, aby namalować na chodnikach kwiaty dla „Wiosny” i pobawić się bańkami mydlanymi. Poszukaliśmy również pierwszych oznak wiosny i znaleźliśmy!!!: krokusy, bazie, przebiśniegi, zieleniejącą się trawkę oraz cieplejszy wietrzyk i wesoło świergoczące ptaszki. Akurat tego dnia było zaćmienie słoneczne, które mogliśmy obserwować przez ciemną szybkę. Miło wspominamy ten szalony,zielony dzień.

Urodziny luty

hurra_urodziny

27.02.2015 odbyła się impreza urodzinowa dla przedszkolaków urodzonych w miesiącu lutym. Wszyscy wspaniale się bawili podczas wspólnych piosenek i tańców. Solenizanci pomyśleli życzenia i zdmuchnęli racę umieszczoną na „torcie ” urodzinowym. Nie zabrakło drobnych prezentów, które uszczęśliwiły solenizantów. Każde dziecko zostało poczęstowane cukierkiem co dodatkowo osłodziło ten wyjątkowy dzień.

Koncert „Bajka o Czerwonym Kapturku”

Czerwony Kapturek25.02.2015r. odbył się w naszym przedszkolu kolejny koncert pt. „Bajka o Czerwonym Kapturku”. Dzieci czynnie brały udział w przedstawieniu, wcielały się w role Czerwonego Kapturka, babci, wilka i gajowego. Brały udział w układach choreograficznych do piosenek, które przedstawiały cechy poszczególnych bohaterów. Było przy tym wiele radości i uśmiechu. Nigdy wcześniej przedszkolaki nie widziały takiej formy przedstawiania bajki w związku z tym chętnie wcielały się w role aktorów.