Witamy wiosnę !!!

dzien-wiosnybaziebazieJak już wiemy pierwszy dzień wiosny przypada na 21.03. W tym roku dzień ten wypadł w sobotę dlatego też przedszkolaki powitały wiosnę już w piątek 20 marca. Tematem przewodnim tej uroczystości był kolor zielony. Aby powitać wiosnę dzieci wystroiły się w zielone ubrania. Panie przygotowały wiele zabaw dotyczących wiosny i koloru zielonego. Zgromadziliśmy się więc na korytarzu przedszkolnym i przechodząc przez „magiczny tunel” znaleźliśmy się w zielonej krainie. Wspólnie odśpiewaliśmy  piosenki „Wiosna” i „Maszeruje wiosna”, pobawiliśmy się w  „Taniec przytulaniec” i wymienialiśmy zielone rzeczy, zwierzęta i rośliny. Pogoda dopisała i wyszliśmy na dwór, aby namalować na chodnikach kwiaty dla „Wiosny” i pobawić się bańkami mydlanymi. Poszukaliśmy również pierwszych oznak wiosny i znaleźliśmy!!!: krokusy, bazie, przebiśniegi, zieleniejącą się trawkę oraz cieplejszy wietrzyk i wesoło świergoczące ptaszki. Akurat tego dnia było zaćmienie słoneczne, które mogliśmy obserwować przez ciemną szybkę. Miło wspominamy ten szalony,zielony dzień.

Urodziny luty

hurra_urodziny

27.02.2015 odbyła się impreza urodzinowa dla przedszkolaków urodzonych w miesiącu lutym. Wszyscy wspaniale się bawili podczas wspólnych piosenek i tańców. Solenizanci pomyśleli życzenia i zdmuchnęli racę umieszczoną na „torcie ” urodzinowym. Nie zabrakło drobnych prezentów, które uszczęśliwiły solenizantów. Każde dziecko zostało poczęstowane cukierkiem co dodatkowo osłodziło ten wyjątkowy dzień.

Koncert „Bajka o Czerwonym Kapturku”

Czerwony Kapturek25.02.2015r. odbył się w naszym przedszkolu kolejny koncert pt. „Bajka o Czerwonym Kapturku”. Dzieci czynnie brały udział w przedstawieniu, wcielały się w role Czerwonego Kapturka, babci, wilka i gajowego. Brały udział w układach choreograficznych do piosenek, które przedstawiały cechy poszczególnych bohaterów. Było przy tym wiele radości i uśmiechu. Nigdy wcześniej przedszkolaki nie widziały takiej formy przedstawiania bajki w związku z tym chętnie wcielały się w role aktorów.

„Kubusiowi Przyjaciele Natury”

„Powietrze – jak dbać o jego czystość”

zanieczyszczenie223.02.2015 r. odbyły się zajęcia z serii „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Dzieci przypomniały sobie informacje na temat powietrza np. komu i do czego jest ono potrzebne, czy można bez niego żyć, jakim przedmiotom potrzebne jest powietrze, aby mogły spełniać swoje funkcje, które przedmioty pod wpływem powietrza unoszą się do góry itp. Dzięki eksperymentowi ze świeczkami i słoikiem przedszkolaki dowiedziały się, że powietrze jest potrzebne także do spalania. Kolejny eksperyment miał za zadanie ukazać w jaki sposób możemy zobaczyć powietrze?zrodla Nauczycielka pokazała dzieciom, że wystarczy zanurzyć plastikową butelkę w dużym pojemniku z wodą. Bąbelki, które się wydobywają podczas zanurzania to powietrze, które znajdowało się w butelce. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że bez powietrza nie było by życia na świecie i ludzie muszą dbać o jego czystość np. zakładając filtry na kominy fabryczne, starać się nie używać samochodu kiedy mamy do pokonania krótki odcinek drogi, samodzielnie nie spalać śmieci itp.

Dzień Babci i Dziadka

Jak każdego roku w naszym przedszkolu, tak i w tym, nie mogło zabraknąć najmilszych z gości. Dnia 21 i 22 stycznia obchodziliśmy Dzień Babci i Dzień Dziadka. Z tej okazji w  każdej z grup zorganizowano przyjęcie z poczęstunkiem oraz część artystyczną i wspólne zabawy z dziadkami naszych przedszkolaków. Dzieci z wielką niecierpliwością oczekiwały przyjścia swoich najdroższych gości. Z radością recytowały piękne wiersze, śpiewały piosenki w języku polskim i angielskim, a nawet wykazały się umiejętnościami tanecznymi. Babcia i DziadekBabcie i Dziadkowie nie kryli wzruszenia. Ze łzami radości i uśmiechem na twarzach podziwiały swoje małe wnuki. Po części artystycznej dzieci wręczyły swoim dziadkom własnoręcznie wykonane prezenty: laurki, serca, kwiaty, krawaty dla dziadków, a nawet świeczniki. Przedszkolaki wraz  z wychowawczyniami zaprosiły gości do wspólnej zabawy oraz słodkiego poczęstunku. Spotkania z dziadkami były niezwykle wzruszającym i pięknym przeżyciem nie tylko dla naszych przedszkolaków, ale przede wszystkim dla niezwykłych gości. Wszystkim Babciom i Dziadkom jeszcze raz życzymy 100 lat!!!