Wycieczka do „Małego ZOO”

dsc3229-17parklinDnia 9 czerwca nasze przedszkolaki wybrały się na długo wyczekiwaną wycieczkę do Turki, gdzie znajduje się „Małe ZOO”.  Przedszkolakom nie przeszkadzała pochmurna aura. Wesołe i rozśpiewane dotarły na miejsce i od razu zaczęły zabawę. Najpierw Pan przewodnik oprowadził dzieci po ZOO, opowiadał o zwierzętach, które w nim zamieszkują i cierpliwie odpowiadał plac2trampna pytania zadawane przez dzieci. Kolejne atrakcje jeszcze bardziej zaskoczyły, bo przejażdżka na kucyku to niecodzienna przygoda. Przedszkolaki korzystały także z parku linowego oraz trampoliny, na której mogły sprawdzić swoją skoczność. Świetnie wyposażony plac zabaw także dostarczył dzieciom wiele radości. Uśmiechnięte buzie dzieci  przegoniły chmury i tak w słonecznym  nastroju, zmęczone, ale radosne wróciły do przedszkola.

Konkurs recytatorski „Witajcie w naszej bajce” organizowany przez Przedszkole nr 3 w Świdniku

Kaczka-Dziwaczka_Jan-Brzechwa,images_big,11,83-7375-438-502.06.2015r odbył się konkurs recytatorski pt. „Witajcie w naszej bajce”, dotyczył on twórczości Jana Brzechwy. W konkursie uczestniczyło troje dzieci z naszego przedszkola: Julia Kamińska (wiersz pt. „Samochwała”), Aleksandra Kowalska (wiersz pt. „Tydzień”) oraz Adam Konowałek (wiersz pt. „Entliczek – pentliczek”). Dzieci ze świdnickich przedszkoli przepięknie prezentowały twórczość Jana Zuk_Jan-Brzechwa,images_big,1,978-83-7375-636-6Brzechwy. Nie zabrakło również zabaw przy piosenkach „Kaczka dziwaczka” i „Na wyspach Bergamutach” oraz słodkich niespodzianek. Werdykt jury miło zaskoczył naszych uczestników: Julia Kamińska zdobyła I miejsce w konkursie, Aleksandra Kowalska II miejsce, a Adam Konowałek wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naszym laureatom.

Urodziny kwiecień / maj

depositphotos_8967001-Birthday-Crocodile-Holding-Up-A-Birthday-Cake-With-Candles
Pod koniec maja odbyły się „urodziny przedszkolaka”. Solenizantami były dzieci urodzone w miesiącach kwiecień i maj. Wspólne zabawy jak zwykle dostarczyły przedszkolakom dużo radości. Nie mogło zabraknąć również „tortu”, życzeń, prezentów i słodkiego poczęstunku na koniec imprezy.

Czekamy już na kolejne urodziny, które odbędą się pod koniec czerwca :).