Wycieczka do „Małego ZOO”

dsc3229-17parklinDnia 9 czerwca nasze przedszkolaki wybrały się na długo wyczekiwaną wycieczkę do Turki, gdzie znajduje się „Małe ZOO”.  Przedszkolakom nie przeszkadzała pochmurna aura. Wesołe i rozśpiewane dotarły na miejsce i od razu zaczęły zabawę. Najpierw Pan przewodnik oprowadził dzieci po ZOO, opowiadał o zwierzętach, które w nim zamieszkują i cierpliwie odpowiadał plac2trampna pytania zadawane przez dzieci. Kolejne atrakcje jeszcze bardziej zaskoczyły, bo przejażdżka na kucyku to niecodzienna przygoda. Przedszkolaki korzystały także z parku linowego oraz trampoliny, na której mogły sprawdzić swoją skoczność. Świetnie wyposażony plac zabaw także dostarczył dzieciom wiele radości. Uśmiechnięte buzie dzieci  przegoniły chmury i tak w słonecznym  nastroju, zmęczone, ale radosne wróciły do przedszkola.

Konkurs recytatorski „Witajcie w naszej bajce” organizowany przez Przedszkole nr 3 w Świdniku

Kaczka-Dziwaczka_Jan-Brzechwa,images_big,11,83-7375-438-502.06.2015r odbył się konkurs recytatorski pt. „Witajcie w naszej bajce”, dotyczył on twórczości Jana Brzechwy. W konkursie uczestniczyło troje dzieci z naszego przedszkola: Julia Kamińska (wiersz pt. „Samochwała”), Aleksandra Kowalska (wiersz pt. „Tydzień”) oraz Adam Konowałek (wiersz pt. „Entliczek – pentliczek”). Dzieci ze świdnickich przedszkoli przepięknie prezentowały twórczość Jana Zuk_Jan-Brzechwa,images_big,1,978-83-7375-636-6Brzechwy. Nie zabrakło również zabaw przy piosenkach „Kaczka dziwaczka” i „Na wyspach Bergamutach” oraz słodkich niespodzianek. Werdykt jury miło zaskoczył naszych uczestników: Julia Kamińska zdobyła I miejsce w konkursie, Aleksandra Kowalska II miejsce, a Adam Konowałek wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naszym laureatom.

Urodziny kwiecień / maj

depositphotos_8967001-Birthday-Crocodile-Holding-Up-A-Birthday-Cake-With-Candles
Pod koniec maja odbyły się „urodziny przedszkolaka”. Solenizantami były dzieci urodzone w miesiącach kwiecień i maj. Wspólne zabawy jak zwykle dostarczyły przedszkolakom dużo radości. Nie mogło zabraknąć również „tortu”, życzeń, prezentów i słodkiego poczęstunku na koniec imprezy.

Czekamy już na kolejne urodziny, które odbędą się pod koniec czerwca :).

Koncert pt. „Historia muzyki rozrywkowej w pigułce”

????????????????????????????????????????????????????????????????????????mioci-muzyki-reggae-17544597Na terenie naszego przedszkola odbył się kolejny koncert, tym razem
dotyczył on historii muzyki rozrywkowej. dzieci poznały różne rodzaje muzyki od muzyki poważnej poprzez pop, reggae, rock, blues i muzykę elektroniczną. Dzieci miały lets-rock-background-with-guitar-vector-illustration_67457596możliwość zagrania na instrumentach. Świetnie bawiły się podczas tańca i śpiewu przy ulubionych hitach muzycznych. Kangurki, Tygryski i Puchatki dziękują za świetną zabawę, której nigdy nie mają dosyć.pop

Przegląd Twórczości Dziecięcej „ Świat w oczach dziecka”

wokalPrzegląd  Twórczości Dziecięcej „ Świat w oczach dziecka” odbył się 19.05.2015r. Łącznie w przeglądzie uczestniczyło 203 dzieci z dziesięciu  świdnickich przedszkoli – publicznych i  niepublicznych oraz z przedszkola w Piaskach. Ze wzruszeniem patrzyliśmy jak sala widowiskowa MOK wypełnia się kolorowymi strojami przedszkolaków. Na przegląd przybyły również dzieci niewystępujące, rodzice i dziadkowie.  Dzieci prezentowały się w pięciu kategoriach: śpiew, słowo, taniec, gra na instrumentach, twórczość plastyczna. Najpierw nastąpiła recytacja wierszy, potem gra na instrumentach, śpiew i kończący wszystko taniec.  Nad całością czuwał Pan Robert Besztak, który nie tylko zapowiadał wykonawców, ale również zajmował się organizacją czasu wolnego widowni. Nasze przedszkolaki otrzymały wyróżnienie w kategorii: Mistrzowie Tańca i Obrazu. Występy dzieci wzbudziły wielkie emocje, od śmiechu do łez.

Happening o pszczołach

pobrane5 maja nasze przedszkolaki uczestniczyły w „Zielonych Dniach Świdnika”, których głównym tematem były pszczółki i hasło „Żółto- czarne pszczółki to nasze przyjaciółki”. Dzieci przebrane za pszczółki w żółto- czarnych strojach wraz ze swoimi paniami udały się do kina „Lot” na happening o pszczołach. Dzieci były zaopatrzone w ogromny pszczółkowy transparent, przygotowały swój własny  9d4beaa5-ce12-4b49-a000-15b586f6502fokrzyk i wraz z innymi placówkami zaśpiewały wcześniej przygotowaną piosenkę pt. „Mała pszczółka”. Wzięły udział w zabawach i konkursach oraz wysłuchały prelekcji nt. życia pszczół i ich roli w przyrodzie. Zabawa była niezwykle udana. Dziękujemy za zaproszenie.

MANIFESTACJA !!!

248283_236819916442705_2143695202_nSZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 W ŚWIDNIKU TRĄBI PRZECIW CYRKOM ZE ZWIERZĘTAMI. MANIFESTACJA ODBĘDZIE SIĘ 08.06.2015 R. W OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ CYRKU BEZ ZWIERZĄT NA PLACU KONSTYTUCJI 3 MAJA W ŚWIDNIKU O GODZINIE 10.10.