Koncert numer II „hura, hura!!!”

Hoffmann MB-44 PY double bass 4/4

10 grudnia znów do naszego przedszkola zawitała „Akademia Pana Marka”. Tym razem dzieci miały okazję poznać brzmienie kontarbasu. Dzieci nie tylko zapoznały się z budową kontrabasu, ale też próbowały na nim zagrać. Nie zabrakło wesołych tańców i śpiewów oraz wspólnego muzykowania. Wszystkie buzie były uśmiechnięte. Nie możemy już doczekać się kolejnego koncertu – zobacz galerię.

„Hoł hoł hoł” odwiedziny Św. Mikołaja

mDnia 06.12.2013 zawitał do przedszkola Święty Mikołaj. Dzieci z niecierpliwością go oczekiwały. Każda grupa w podziękowaniu za przybycie odśpiewała piosenki i wyrecytowała wiersze. „Mikołaj” był zachwycony zdolnościami muzycznymi dzieci i wręczył wszystkim przedszkolakom wspaniałe prezenty. Jaka szkoda, że „Mikołaj” nie został z nami na dłużej, ale czekał go bardzo pracowity dzień.

Zdjęcia można obejrzeć w galerii.

Ponieważ przedszkolaki uwielbiają wycieczki…

wueskaDzieci z grupy „Tygryski” w ramach tygodnia tematycznego wybrały się do „Strefy Historii” Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku. Przedszkolaki podczas wizyty miały okazje obejrzeć eksponaty:  przyborów kuchennych, zabawek, fotografii, motocykli i akcesoriów lotniczych oraz uczestniczyły w specjalnym pokazie filmowym dotyczącym historii naszego miasta . Oprócz dużej dawki informacji, którą przekazał nam przewodnik-pan Karol, nie zabrakło dobrej zabawy: gier interaktywnych  i pamiątkowych fotografii m.in. na okazie wueski, który objechał cały świat w latach 70 XX wieku.

Do przedszkola wróciliśmy bezpiecznie, bogatsi o nowe ciekawe doświadczenia. Wycieczkę można więc zaliczyć do udanych!