Inscenizacja „Rzepka”

rzepkaOstatnio nasze przedszkolaki miały przyjemność oglądać przedstawienie, które przygotowała grupa Tygrysków. Wszystkim bardzo się ono podobało. Dziękujemy Paniom za przygotowanie dzieci a Tygryskom za wspaniały występ:)

Koncert luty 2016

numery_alarmowe09.02.2016 roku odbył się kolejny koncert dla naszych przedszkolaków pt. „Co zrobić gdy?”. Tym razem piosenki pouczały dzieci o tym jak zachować się podczas pożaru, pod jaki numer dzwonimy gdy dzieje się coś niebezpiecznego, co robić, aby być zdrowym i mieć dużo siły do zabawy, jak zachować się na przejściu dla pieszych.img029

Dzieci przypomniały sobie ważne numery alarmowe. Koncert poza tym, że był pouczający sprawił przedszkolakom dużo radości. Śmiechy, chichy i głośne śpiewanie słychać było chyba w całej szkole.

Dzień Babci i Dziadka

grandparents_day_021W miesiącu lutym we wszystkich grupach odbyły się uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci z niecierpliwością oczekiwały tego wydarzenia, przygotowały wzruszające piosenki i wierszyki. Wielu przybyłym zakręciła się łezka w oku oglądając swoich wnuczków i wnuczki. Uśmiechy na twarzach i duży aplauz zachęcały dzieci do pięknego śpiewania piosenek i recytowania wierszy. Dziadkowie i Babcie otrzymali własnoręcznie wykonane przez dzieci upominki, ale przede wszystkim miłe wspomnienia. Ten wspaniały dzień uświetnił również przepyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców. Dzięlkujemy rodzicom za pomoc :).

Urodziny styczeń 2016

Tradycyjnie pod koniec miesiąca odbyły się urodziny przedszkolaków.

Z okazji urodzin składamy Wam moc życzeń: uśmiechu, zdrowia, radości, mnóstwa prezentów i gości, przyjaźni wielkich i małych, wielu przygód niebywałych i uśmiechu wesołego i wszystkiego, wszystkiego najlepszego!

Cała Polska czyta dzieciom – babcia i dziadek też !!!

7Podczas akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”, odbywającej się w naszym przedszkolu, mieliśmy możliwość gościć babcię Halinkę i dziadka Henia. Dziadkowie przeczytali bajkę pt. „Trzy małe świnki”. Następnie zaciekawione dzieci odpowiedziały na wszystkie pytania dotyczące treści bajki.

grandmother-reading-book-to-gradchildren-23582264

Kończąc spotkanie, nasi goście poprowadzili dzieci krokiem poloneza. Co ciekawe, para ta była dość szczególna. A dlaczego? Zobaczcie sami w galerii zdjęć.

Koncert Styczeń

61Styczniowy koncert przypomniał nam o tym jak fajnie jest w wiosenne ciepłe dni na łące. Panowie ubrani jak meksykanie bardzo ocieplili klimat zimowy poprzez śpiewanie skocznych i wesołych piosenek o zwierzętach, owadach i roślinach żyjących na łączce. Poznaliśmy sprytną żabkę, delikatną stokrotkę, radosną biedronkę i szalonego konika polnego. Dzieciaki chętnie śpiewały, tańczyły i się wygłupiały. Czekamy na więcej koncertów. Wszystkie przedszkolaki miały uśmiechnięte buziaki :).

bal_napis14.01.2016 odbył się „Bal karnawałowy” w naszym przedszkolu. Dzieci długo i z imageskkkkniecierpliwością czekały na to wydarzenie. Przedszkolaki świetnie prezentowały się w strojach  wróżek, księżniczek, czarownic, zwierzątek, bohaterów kina akcji, piratów itp. Po prezentacji bal rozpoczął się w najlepsze. Pan Wodzirej zaproponował świetne zabawy przy muzyce współczesnej i repertuarze dziecięcym. Dużo radości sprawiały dzieciom tańce w kółeczku, pociągu, klaskanie, skakanie jednym słowem „szaleństwo na parkiecie”. Ale chyba największą przyjemnością były tańce wspólnie z rodzicami. Zabawe uświetnił przepyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców. Po dwugodzinnej zabawie wszyscy z radością i uśmiechem na twarzy wrócili do domów i długo wspominali to wydarzenie. Dziękujemy Panu Adamowi za przygotowanie tak wspaniałej imprezy.

Urodziny grudzień

Pompon_zaproszenie_na_urodziny_dla_dzieci1Na początku roku odbyła się impreza urodzinowa dla przedszkolaków urodzonych w miesiącu grudniu. Wszyscy wspaniale się bawili podczas wspólnych piosenek i tańców. Solenizanci pomyśleli życzenia i zdmuchnęli racę umieszczoną na „torcie ” urodzinowym. Nie zabrakło drobnych prezentów, które uszczęśliwiły dzieci. Każdy przedszkolak został poczęstowany cukierkami co dodatkowo osłodziło ten wyjątkowy dzień.