Pierwszy Dzień Wiosny

Flowerses (part 2) (10).121 marca uroczyście powitaliśmy wiosnę. Tego dnia w przedszkolu było bardzo wesoło, kolorowo i wiosennie. Na początek Bocian- zwiastun wiosny, odczytał list od Wiosny z prośbą o odszukanie oznak nadchodzącej pory roku. Wtedy na scenę wkroczyła kolorowa Pani Wiosna, zapraszając każdą z grup do zaprezentowania wiosennej piosenki wraz z układem tanecznym. Dzieci bardzo chętnie brały również udział w zabawach, związanych z wiosenna tematyką. Wszyscy przedszkolacy wypowiedzieli zaklęcie, które miało przepędzić zimę. Na zakończenie uroczystości dzieci wyszły na plac przedszkolny i recytując wiersz, pożegnały Marzannę, symbolizująca zimę. Mamy nadzieję, że wiosna już na dobre u nas zagości.

Flowerses (part 2) (10).1

Koncert – marzec 2016

dzieci_SpiewajaComiesięczny koncert, w którym brały udział przedszkolaki, poświęcony był piosenkom o zwierzętach. Nie obyło się bez wielkich dziecięcych przebojów, takich jak „Puszek okruszek” czy „Skoczył kot na płot”. Piosenkę „Cztery słonie” mieliśmy okazję poznać w zupełnie nowej odsłonie – wersji rockowej. Był też utwór o żabce, która nie słuchała mamy, a także doskonale wszystkim znany „Stary niedźwiedź mocno śpi”. Do jego wykonania zaproszono dzieci, które miały okazję zagrać na instrumentach.

„Cała Polska czyta dzieciom” – lekarz też !!!!

lekarzW ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, mieliśmy przyjemność gościć panią doktor Agnieszkę Jelonek. Na początku wizyty dzieci wysłuchały opowieści o chorym kotku, która była wprowadzeniem do kolejnej części spotkania – zapoznania przedszkolaków z profesją lekarza. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, z ogromnym zainteresowaniem słuchając ciekawostek związanych z pracą lekarza. Dzieliły się również z panią doktor własnymi przeżyciami z przebytych chorób. Pani doktor przyniosła torbę lekarską, w której znajdowały się przedmioty nieodzowne w jej pracy. Przedszkolacy zapoznali się z nazwami i przeznaczeniem przyborów niezbędnych w pracy lekarza. Przy pomocy stetoskopu dzieci mogły posłuchać bicia serca kolegów. Uczyły się także posługiwania otoskopem. Największym jednak powodzeniem wśród dzieci cieszył się ciśnieniomierz. Niezwykła serdeczność i ciepło pani doktor sprawiły, że żadne z dzieci nie odczuwało lęku przed białym fartuchem lekarskim. W podziękowaniu za niezwykłe spotkanie dzieci obdarowały gościa własnoręcznie przygotowanym upominkiem. Bardzo serdecznie Pani Doktor dziękujemy!