Andrzejki

Andrzejki – wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja, patrona SzkocjiGrecji i Rosji. Pierwsza polska wzmianka literacka o nim pojawiła się w 1557 za sprawą Marcina Bielskiego.  Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem.

Karateka

W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” odwiedził nasze przedszkole Pan Paweł, który trenuje karate. Przedszkolaki mogły dowiedzieć się wielu interesujących informacji na temat tej sztuki walki. Nauczyły się także liczyć do 10 po japońsku. Dzieci miały też okazję uczestniczyć w treningu karate. Na koniec spotkania wysłuchały bajki czytanej przez karatekę. Bardzo dziękujemy za odwiedziny:)