Przedstawienie „Kocmołuszek”

DSC_0744DSC_0730DSC_0708

 

10.12.2014 r. nasze przedszkole odwiedził teatr lalek z Nowego Sącza. Przyjechali do nas, aby przedstawić bajkę pt. „Kocmołuszek”.

A było to tak: w odległym królestwie nikt nie dbał o czystość. Król i dworzanie nie myli się wcale, a młody królewicz był tak brudny, że nazwali go „Kocmołuszkiem”. Pewnego dnia królewicza zaczął mocno boleć ząb, odwiedziła go zła wróżka „Próchnica”. Nikt nie wiedział jak mu pomóc. W końcu w królestwie pojawiła się piękna i zawsze zadbana królewna „Śnieżka”. To ona nauczyła dworzan i rodzinę królewską jak dbać o czystość zębów, włosów i całego ciała. Królestwo odmieniło się, było pachnąco i czysto. Niestety szczęście nie trwało zbyt długo, ponieważ okazało się że do młodej królewny przyszła złowroga „Anemia”. Dziewczyna nic nie jadła oprócz ciastek, czekoladek i chipsów. Na szczęście pomogła jej „Ogrodniczka”, która przyniosła dużo warzyw i owoców oraz zachęciła królewnę do codziennego ich spożywania.

DSC_0741DSC_0728DSC_0748

Przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały przedstawienie. Śmieszne piosenki i dialogi dawały dużo radości. Mamy nadzieję, że wszystkie dzieci dowiedziały się, iż bardzo ważne dla naszego zdrowia jest mycie się i odpowiednie odżywianie. Mamy nadzieję że teatr odwiedzi nas kolejny raz na wiosnę.