„Kubusiowi Przyjaciele Natury”

„Powietrze – jak dbać o jego czystość”

zanieczyszczenie223.02.2015 r. odbyły się zajęcia z serii „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Dzieci przypomniały sobie informacje na temat powietrza np. komu i do czego jest ono potrzebne, czy można bez niego żyć, jakim przedmiotom potrzebne jest powietrze, aby mogły spełniać swoje funkcje, które przedmioty pod wpływem powietrza unoszą się do góry itp. Dzięki eksperymentowi ze świeczkami i słoikiem przedszkolaki dowiedziały się, że powietrze jest potrzebne także do spalania. Kolejny eksperyment miał za zadanie ukazać w jaki sposób możemy zobaczyć powietrze?zrodla Nauczycielka pokazała dzieciom, że wystarczy zanurzyć plastikową butelkę w dużym pojemniku z wodą. Bąbelki, które się wydobywają podczas zanurzania to powietrze, które znajdowało się w butelce. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że bez powietrza nie było by życia na świecie i ludzie muszą dbać o jego czystość np. zakładając filtry na kominy fabryczne, starać się nie używać samochodu kiedy mamy do pokonania krótki odcinek drogi, samodzielnie nie spalać śmieci itp.