„Cała Polska czyta dzieciom” – lekarz też !!!!

lekarzW ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, mieliśmy przyjemność gościć panią doktor Agnieszkę Jelonek. Na początku wizyty dzieci wysłuchały opowieści o chorym kotku, która była wprowadzeniem do kolejnej części spotkania – zapoznania przedszkolaków z profesją lekarza. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, z ogromnym zainteresowaniem słuchając ciekawostek związanych z pracą lekarza. Dzieliły się również z panią doktor własnymi przeżyciami z przebytych chorób. Pani doktor przyniosła torbę lekarską, w której znajdowały się przedmioty nieodzowne w jej pracy. Przedszkolacy zapoznali się z nazwami i przeznaczeniem przyborów niezbędnych w pracy lekarza. Przy pomocy stetoskopu dzieci mogły posłuchać bicia serca kolegów. Uczyły się także posługiwania otoskopem. Największym jednak powodzeniem wśród dzieci cieszył się ciśnieniomierz. Niezwykła serdeczność i ciepło pani doktor sprawiły, że żadne z dzieci nie odczuwało lęku przed białym fartuchem lekarskim. W podziękowaniu za niezwykłe spotkanie dzieci obdarowały gościa własnoręcznie przygotowanym upominkiem. Bardzo serdecznie Pani Doktor dziękujemy!