„Czerwony dzień przyjaźni”

serduszka11 lutego w przedszkolu dało się zauważyć coś dziwnego-dominował tu kolor czerwony:)
W związku z nadchodzącymi Walentynkami odbył się w przedszkolu „Czerwony dzień przyjaźni”. Jak sama nazwa wskazuje, wszyscy starali się tego dnia założyć na siebie coś CZERWONEGO.Panie rozpoczęły rozmowę dotyczącą przyjaźni i przyjaciół. Dzieci wymieniły wiele cech, które powinien posiadać prawdziwy przyjaciel.Następnie przekazywały sobie serduszko podczas dobrze znanej nam zabawy. Po czym bezbłędnie dobrały w pary bajkowe postacie.. Ćwicząc refleks i spostrzegawczość, odnalazły pogubione na korytarzu serca, grupując je według wielkości. Kolejna zabawa zręcznościowa „Woreczki przyjaźni” bardzo podobała się dzieciom. Zabawę naszą zakończyły samodzielnie malowane walentynki, które dzieci umieszczały we własnoręcznie wykonanej skrzynce pocztowej.