Cała Polska czyta dzieciom – Mikołaj też !!!!!!!!

image003

Czytanie rozwija język, pamięć, wyobraźnię. Buduje więź między rodzicem i dzieckiem, wspiera jego rozwój psychiczny. Uczy także myślenia, rozbudza zainteresowania, wpływa na koncentrację.
Dlatego też w naszym przedszkolu przynajmniej raz na miesiąc odwiedzi nas „ciekawy gość” i przeczyta wybrana przez siebie historię, bajkę, wiersz, opowiadanie itp.

titoune_noel_plumeI w związku z tym w grudniu tym wspaniałym gościem okazał się Św. Mikołaj. Przyszedł do nas już drugi raz w piątek, 11 grudnia, opowiedział o swojej pracy, której w okresie przedświątecznym ma całkiem sporo. Mikołaj w nagrodę za grzeczne zachowanie przeczytał niezwykle ciekawą opowieść o Świętym Mikołaju i jego pomocnikach. Dzieci z wielkim skupieniem i zainteresowaniem słuchały słów Mikołaja. Chcąc odwdzięczyć się Mikołajowi za odwiedziny, wręczyły własnoręcznie zrobioną przepiękną choinkę, czym wywołały szczery uśmiech na jego twarzy. Mikołaju, dziękujemy za przybycie i czekamy na Ciebie za rok!