Koncert „Afryka nie taka dzika”

nutki 2
zyrafa18.11.2014 odbył się w naszym przedszkolu koncert pt. „Afryka nie taka dzika”. Dzieci poznawały różne dzikie zwierzęta i próbowały odgadnąć ich odgłosy wygrywane na instrumentach. Głównymi instrumentami towarzyszącymi zabawie był kontrabas i trąbka.
Wiele radości sprawiały zabawy rytmiczne przy piosence „Żyrafa Fa Fa Fa Fa” z repertuaru „Miś i Margolcia”. niebieski-slon1Przedszkolaki miały okazję tworzyć swoją muzykę przy pomocy różnorodnych instrumentów muzycznych takich jak: trójkąty, grzechotki, bębenki. Wyśpiewywały, wyklaskiwały, wytupywały rytmy przy czym świetnie się bawiły. Radosny koncert zostanie w pamięci maluchów na bardzo długi czas. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wydarzenia.