„Pasowanie na przedszkolaka”

pasowanieMaluchy już po pasowaniu. Uroczystość rozpoczęła się powitaniem wszystkich gości: rodziców, dziadków i dyrekcji.

Jako pierwsze na scenę wkroczyły najstarsze przedszkolaki z grupy Puchatków, które pięknie zarecytowały wiersze o zachowaniu się w przedszkolu i zaśpiewały dwie piosenki pt. „Podajmy sobie ręce”, „Wesołe przedszkole”.

Po Puchatkach na scenie znalazły się dzieciaki z grupy Tygrysków. Średniaki wspólnie zarecytowały wiersz pt. „Nie jesteśmy tacy sami” i zaśpiewały piosenkę pt. „Wrzesień przedszkolak”.

No i przyszła pora na maluchy czyli Kangurki. Dzieci pięknie przywitały się ze starszymi kolegami. A następnie powiedziały wiersz o pasowaniu i zaśpiewały piosenkę pt. „Po co są dzieci?”

Kangurki złożyły przyrzeczenia: mieć buzię roześmianą, nie płakać, nie szlochać i panie mocno kochać, zabawki szanować i dookoła wszystko porządkować. Po czym Pani dyrektor pasowała każdego malucha na „prawdziwego przedszkolaka”.

Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały dużo, dużo, dużo braw oraz słodką niespodziankę. Niektórym rodzicom i dziadkom zakręciła się łezka w oku, na wszystkich twarzach utrzymywał się uśmiech.