„Puchatkowe czytanie”

czytanie

Już po raz trzeci w naszym Przedszkolu odbyła się akcja pt „Puchatkowe czytanie”. W tym roku specjalnymi gośćmi był Pan Dyrektor Marek Kwieciński,Pani Bożena Milanowska- szkolna bibliotekarka oraz Pani Agata Woźnica-mama Amelki  z grupy „Tygryski”. Dzieci wysłuchały wierszy Juliana Tuwima po których wybrały się w podróż wesołym pociągiem, który prowadził Pan Dyrektor. Z wielkim smakiem próbowały czekolady, po tym jak wysłuchały ciekawego opowiadania o tym jak powstaje ten ulubiony przez wszystkich przysmak. Wiele radości sprawił też taniec „krakowiak” w wykonaniu przedszkolaków i mamy Amelki, która specjalnie na tą okazję, przyszła ubrana w tradycyjny strój krakowski i czytała nam Legendę o Smoku Wawelskim. Dodatkiem do tegorocznego „czytania” była wycieczka do księgarni oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdniku. Każdy „Tygrysek” bez wątpienia odróżnia teraz księgarnie od biblioteki zarazem wie gdzie można kupić a gdzie wypożyczyć ciekawą książkę!

DSC_0595DSC_0607DSC_0591