„Pierwszy Dzień Wiosny”

pani wiosna21 marca obchodziliśmy „Pierwszy Dzień Wiosny” w naszym przedszkolu. Tematem przewodnim był kolor zielony. Aby powitać wiosnę dzieci wystroiły się w zielone ubrania. Panie przygotowały wiele zabaw dotyczących wiosny i koloru zielonego. Zgromadziliśmy się więc na korytarzu przedszkolnym i przechodząc przez „magiczny tunel” znaleźliśmy się w zielonej krainie. Wspólnie odśpiewaliśmy  piosenki „Ogórek” i „Maszeruje wiosna”, pobawiliśmy się w  pociąg i wymienialiśmy zielone rzeczy, zwierzęta i rośliny  . Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w wyścigach żab, bocianów i pająków. Naszczęście pogoda dopisała i wyszliśmy na dwór, aby namalować na chodnikach kwiaty dla „Pani Wiosny” i pobawić się bańkami mydlanymi. Miło wspominamy ten szalony, pełen zabawy i uśmiechu dzień.